15 sierpnia 2016 7:00

Zgodnie z zapowiedzią z dnia 12 sierpnia Telewizja Republika zaczęła w dniu 15 sierpnia br. nadawanie swojego programu drogą naziemną dla Mieszkańców Górnego Śląska.


To element większej, szeroko zakrojonej strategii rozbudowy infrastruktury technicznej i docierania do Widzów w całej Polsce. Nadajnik współdzielony jest z telewizją TVS, która jest gospodarzem multipleksu i kilka miesięcy temu zaproponowała Telewizji Republika jego współdzielenie.

Jak poinformował prezes zarządu Telewizji Republika Piotr Fic „Od kilku miesięcy trwały przygotowania aby 15 sierpnia sygnał naziemny dotarł do Widzów na Górnym Śląsku. To praca zespołu ludzi z Telewizji Republika, TV Silesia i EmiTela, którym chcę w imieniu zarządu podziękować". Dyrektor zarządzający Stacji, Radosław Dobrzyński, odpowiedzialny za działania powiększające zasięg Telewizji Republika dodaje "Naziemne nadawanie na Górnym Śląsku stało się faktem a my nie mówimy ostatniego słowa i konsekwentnie będziemy chcieli docierać drogą naziemną  do coraz większej liczby Widzów”

Andrzej Fijołek, od niedawna pełniący funkcję dyrektora technicznego stacji: "Rok 2016 jest rokiem dużych zmian w Republice. Nowi inwestorzy i ich wkład dotychczasowych udziałowców w inwestycje spowodowały, że możliwe stało się rozpoczęcie procesu przebudowy stacji od strony technicznej. Wciąż jesteśmy startupem, ale zaczynamy wkraczać na drogę prowadzącą nas do rozbudowy technologii, jaką posiadają telewizje działające na rynku już od wielu lat . Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale myślę, że widzowie mogą liczyć z miesiąca na miesiąc na poprawę zarówno jakości jak i zasięgu technicznego."

Parametry sygnału: Nadajnik: Katowice Kosztowy; Kanał: 21; Częstotliwość: 474 MHz; Polaryzacja: pozioma; SID: 80; VPID: 2182; APID: 2183

Wejście na multipleks naziemny w dniu 15 sierpnia – dacie symbolicznej dla Polaków i bliskiej wartościom Stacji jest nieprzypadkowe. W dniu 15 sierpnia o godzinie 17.30  Telewizja Republika zaprasza wszystkich Widzów na transmisję na żywo z Placu Teatralnego w Warszawie Festynu Patriotycznego z okazji 96 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Niezależne Media i Narodowe Centrum Kultury. Prowadzenie Anna Popek, Rafał Porzeziński. Oprawa Muzyczna  Band Artura Grudzińskiego. Patronat honorowy Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Zapraszamy.