9 czerwca 2016 8:00

Telewizja Republika wspólnie z Totolotkiem relacjonują UEFA EURO 2016.


Nowa, sportowa realizacja Telewizji Republika „ Francuski Łącznik- czyli kibice kibicom” to gorące relacje i komentarze z piłkarskich mistrzostw Europy UEFA EURO 2016 we Francji. Od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. na antenie Telewizji Republika Ryszard Gromadzki i Jan Piasecki zadbają o to, żeby widzowie Republiki nie stracili ani grama z emocji, którymi będzie żyła cała Europa.

„ Z jednej  strony to nawiązanie do kultowego filmu z Gene Hackmanem "French Connection", z drugiej strony tytuł ma jak najbardziej piłkarskie konotacje bo, łącznik, to inaczej pomocnik, czyli gracz łączący formacje obrony i ataku. Niezbędny na boisku.” – poinformował zastępca redaktora naczelnego TV Republika Ryszard Gromadzki.


Partnerem programu jest Totolotek (link www.totolotek.pl ) dzięki któremu widzowie Telewizji Republika obejrzą unikalne relacje ze stref kibica, piłkarskich szatani, trybun i posłuchają rozmów z kibicami.  
Premiera programu 9 czerwca o 17.00.


Równolegle na stronie www.telewizjarepublika.pl uruchomiona została aplikacja do typowania wyników meczu. Każdy, kto wejdzie na stronę, po zalogowaniu  będzie mógł typować wynik meczu i wziąć udział w losowaniu nagród.


Telewizja Republika rozwija nowe formaty wydań sportowych. Od 7 maja 2016 roku od poniedziałku do piątku o godzinie 19:25 i w weekend o godzinie 19:15, po głównych wydaniach serwisu informacyjnego „Dzisiaj” ma miejsce emisja programu „Sport w Republice”. W kwietniu miłośnicy biegania i zdrowego sposobu życia mogli  oglądać program „Do Mety”. Stacja planuje dalszy rozwój programów sportowych.