7 maja 2016 8:00

Nowa Ramówka Telewizji Republika


W maju  2016 Telewizja Republika wprowadza nową, wiosenną ramówkę. Do 4 godzin i 30 minut skróceniu ulega nadawanie Telezakupów a codzienny program na żywo zostaje wydłużony do godziny 23:15. Na antenę wraca pasmo informacyjno-publicystyczne „Republika na żywo” emitowane w ostatnich miesiącach w Internecie.


Kluczową zmianą ramówki jest emisja głównego wydania programu informacyjnego „Dzisiaj” o godzinie 19:00. O zmianie godziny nadawania  poinformował na twitterze wiceprezes zarządu TV Republika Tomasz Sakiewicz: : „7 maja o godz. 19.00 odKODowujemy Republikę. Zgodnie z Państwa życzeniem nasze wiadomości o tej porze”.


Cieszące się dużą popularnością programy „W Punkt” Katarzyny Gójskiej- Hejke i „Bul Głowy” Pawła Zarzecznego zmieniają porę emisji i będą emitowane odpowiednio o godzinie 20:00 i 20.30. Magazyny „Starcie cywilizacji” Tomasza Terlikowskiego , „Rozmowy ściśle jawne” Piotra Nisztora, „Zadanie specjalne” Anity Gargas, „Otwartym tekstem” Ewy Stankiewicz, „Kulisy manipulacji” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza nadal będą emitowane o godzinie 21:30.


Na antenę 9 maja br. Wejdzie nowy format publicystyczny „Odkodujmy Polskę!” w którym zobaczymy znane twarze dziennikarstwa konserwatywnego w Polsce. Będą oni odsłaniali kulisy kodowania informacji i wskazywali na sposoby manipulowania  rzeczywistością w Polsce a jednocześnie nawiązywali do odkodowania wartości konserwatywnych.


Pasmo ekonomiczne „Ekonomia raport” widzowie obejrzą o godz. 22:10 a program codzienny zakończy wieczorny program informacyjny „Suma dnia”, który będzie emitowany o godz. 22:45.